Zapewnienie żywotności komputerowi

„Chociaż dla wielu jest to oczywiste, prawda jest taka, że nie wszyscy to rozumieją. Nagłe ruchy, uderzenia, usuwanie urządzeń peryferyjnych bez zgody systemu operacyjnego i inne praktyki, takie jak jedzenie lub picie w pobliżu naszego sprzętu, mogą mieć katastrofalne skutki.

Prostota i geniusz internetu

Jest rzeczą oczywistą, że należy unikać wszelkich takich praktyk jeśli chcemy, aby nasz komputer był utrzymywany w dobrym stanie i abyśmy mogli się nim cieszyć przez lata. Inne szeroko rozpowszechnione działania, takie jak używanie laptopa w łóżku lub przenoszenie go, gdy jest włączony, niekoniecznie mają negatywne konsekwencje, ale musimy pamiętać, że dyski twarde są wrażliwe na wstrząsy i mogą zostać uszkodzone, a miękkie powierzchnie mogą całkowicie lub częściowo zablokować system wentylacyjny komputera i sprzyjać akumulacji ciepła.

Moglibyśmy również uwzględnić w tym punkcie dobre wykorzystanie sprzętu na poziomie oprogramowania. Oznacza to konieczność zachowania ostrożności w odniesieniu do odwiedzanych przez nas stron internetowych, pobieranych przez nas rzeczy i instalowanych przez nas aplikacji. W tym celu wystarczy unikać źródeł wzbudzających wątpliwości.”

One thought on “Zapewnienie żywotności komputerowi

Comments are closed.