Laptop czy komputer stacjonarny?

Wybór komputera do domu czy też dla pracownika, to nie jest łatwe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które zadecydują o ostatecznym zakupie. Co wybrać kiedy na rynku mamy laptopy, notebooki czy komputery stacjonarne. Jakie czynniki zatem są decydujące?

Liczba użytkowników internetu stale rośnie

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz przenośnego komputera. Jeśli tak to laptop jest rozwiązaniem, które jest jedyne. Warto jednak wówczas dobrać odpowiednią wielkość laptopa, zwrócić uwagę na jego wagę. Jeśli chcesz z nim podróżować np. w komunikacji miejskiej lub zabierać w służbowe podróże, nie może on zajmować wiele miejsca, ale musi być wygodny.

Komputer stacjonarny przyda się osobie, która bardzo dużo pracuje. Jeśli potrzebujesz mieć otwarte kilka okien na pulpicie, to warto zastanowić się również nad dwoma monitorami, które usprawnią Twoją pracę. Mając komputer stacjonarny musisz mieć też dobrą myszkę i klawiaturę, szczególnie jeśli dużo piszesz. Dzięki temu Twoja praca będzie szła szybciej i lepiej.

One thought on “Laptop czy komputer stacjonarny?

  1. Moim zdaniem, w obecnych czasach tylko i wyłącznie laptop. Mobilność to największy plus

Comments are closed.